Z Igrosem na remis

Przed spotkaniem w roli faworyta stawiany był zespół gości, który w trzech ostatnich meczach zdobył komplet punktów. Zwyżka formy zanotowana jednak przez zespół gospodarzy w dwóch ostatnich meczach dawała duże nadzieje na korzystny wynik i dobre spotkanie. I tak też było.

Już w 9 minucie spotkania Łukasz Hałasa groźnie strzelał z rzutu wolnego, ale piłka po rykoszecie przeleciała nad poprzeczką. W 15 minucie po rzucie rożnym piłkarze Olendra domagali się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką, jednak sędzia podjął inną decyzję. Trzy minuty później Paweł Muzyka po indywidualnej akcji uderzył zbyt lekko i Patryk Kierepka nie miał problemów z obroną tego strzału. W 20 minucie było już 1:0 dla gości. Piłkarze Igrosu wykorzystali błąd w kryciu w środkowej strefie boiska. Do prostopadłego podania wyszedł napastnik gości i znalazł się sam na sam z Adamem Wochem, który zdołał jednak obronić jego strzał. Formalności dopełnił Adrian Nizio, który skierował piłkę do pustej bramki. Minutę później świetną okazję do wyrównania miał Paweł Muzyka. Mógł wykorzystać nieporozumienie bramkarza i obronców gości, ale w decydującym momencie poślizgnął się w polu karnym. Kilka minut później Paweł Muzyka miał kolejną okazję, ale strzelił nad poprzeczką. W 30 minucie do wyrównania doprowadził Kamil Szpot. Najpierw piłkę przejął Michał Rój, następnie Piotr Kmieć zagrał w kierunku prawego narożnika pola karnego, piłkę przejął Paweł Muzyka, który minął obrońcę i zagrał wzdłuż linii piątego metra do czekającego na nią Kamila Szpota. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, a żadna z drużyn nie miała dobrych okazji na jego podwyższenie.

Pierwszą okazję po przerwie mieli goście. Pięć minut po gwizdku sędziego Dominik Karaszewski uderzył zbyt lekko, przez co Adam Woch nie miał problemów ze złapaniem piłki. Minutę później troszkę precyzji zabrakło Kamilowi Szpotowi, który zagrał zbyt mocną prostopadłą piłkę do wychodzącego Piotra Kmiecia. W 63 minucie świetną okazję miał Paweł Muzyka, ale uderzona przez niego piłka po dośrodkowaniu jej z prawej strony przez Sławomira Nizio odbiła się najpierw od obrońcy, potem od bramkarza i wyleciała na rzut rożny. Dwie minuty później kapitalnej szansy nie wykorzystał Igros. Napastnik gości przegrał pojedynek sam na sam z bardzo dobrze spisującym się tego dnia w bramce gospodarzy Adamem Wochem. W 70 minucie było 2:1 dla Olendra. Swoją ósmą bramkę w tym sezonie strzelił środkowy obrońca Szymon Kiełbasa. Najpierw uderzył piłkę nogą trafiłając w poprzeczkę, a następnie wyskoczył najwyżej ze wszystkich i dobił piłkę głową. Niestety. Radość nie trwała długo. Pięć minut później był już remis. Goście wykonywali rzut rożny. Wybitą piłkę z pola karnego przejął zawodnik Igrosu. Jego strzał obronił Adam Woch, ale piłkę w polu karnym ponownie przejął Igros, a konkretnie Sergey Zagidulin, który minął obrońców gospodarzy i bramkarza i z najbliższej odległości "wpakował" piłkę do pustej bramki. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, choć szansę na objęcie prowadzenia miały obydwa zespoły.

Obiektywnie oceniając przebieg meczu można stwierdzić, że remis był wynikiem sprawiedliwym. Było to napewno trudne i wyrównane spotkanie dla obydwu drużyn. Dla piłkarzy Olendra należą się brawa za walkę i otwartą grę, co dobrze rokuje na przyszłość. A jak będzie pokaże najbliższy mecz z Omegą 14 maja w Starym Zamościu o godz. 17.00

Olender Sól - Igros Krasnobród 2:2
1:0 Nizio - 20'
1:1 Szpot - 30'
2:1 Kiełbasa - 70'
2:2 Zagidulin - 75'

Olender - Woch - Dworniczak (53 - Nizio), Kiełbasa, Cios, Olszówka - D. Muzyka, Kmieć, Rój, Kniaź, Szpot (76 - M. Chorębała) - P. Muzyka
Igros - Kierepka - Bartecki, Hałasa (72 - Molenda), Karaszewski, Nizio, Ożóg (46 - Gozdek), Pisarczyk, Rzeźnik, Szewczuk, Wasyl, Zagidulin

Żółte kartki: Olszówka (54'), P. Muzyka (64'), Nizio (67') / Bartecki (90')

Sędziowali: Kapłon (główny), Chabros, Przyczyna