Roztocze - Olender: Powtórka z koszmaru

28 sierpnia 2016 roku - mecz Olender Sól - Roztocze Szczebrzeszyn. 90 minuta - Olender traci gola bezpośrednio z rzutu rożnego i traci ostatecznie 2 punkty. Remisuje.
8 kwietnia 2017 roku - mecz Roztocze Szczebrzeszyn - Olender Sól. 90 minuta - Olender traci gola bezpośrednio z rzutu rożnego i traci ostatecznie 1 punkt. Przegrywa.

Deja vu, albo jak to określili w filmie "Matrix" bracia Wachowscy - błąd Matrixa? Niestety, to żaden błąd, ale rzeczywistość. Olender po raz kolejny traci jakże cenne punkty w walce o utrzymanie po kuriozalnej bramce straconej bezpośrednio z rzutu rożnego. To już po raz trzeci - po Łaszczówce i Roztoczu na jesień. 5 punktów straconych w taki sposób (a sezon jeszcze się nie skończył) to "frajerstwo" w czystej postaci, godne odnotowania w kronikach. Nie trzeba kończyć studiów wyższych aby odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakiej sytuacji byłby Olender z tymi 5 punktami więcej na swoim koncie. Choć mecz rozpoczął się bardzo obiecująco.

Piłkarze z Soli ustawieni zostali defensywnie, licząc na okazje bramkowe po kontratakach. Efektem tego było mało sytuacji podbramkowych w pierwszej połowie, zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Pierwszą okazję mieli gospodarze, ale w 9 minucie po rzucie wolnym i minięciu się z piłką przez bramkarza gości Adama Wocha napastnik Roztocza główkował nad poprzeczką, choć miał przed sobą tylko pustą bramkę. W 22 minucie Olender przeprowadził ten jeden kontratak, który zakończył się bramką. Sławomir Nizio świetnie wrócił za Sviatoslavem Lavrukiem odbierając mu piłkę w środku pola, którą przejął Jakub Siembida i zagrał do ustawionego na lewej stronie Kamila Szpota. Ten z kolei zagrał nad głową obrońcy Roztocza dokładną piłkę na prawą stronę do wychodzącego na czystą pozycję Pawła Muzyki, który nie zmarnował świetnej okazji i strzelił swoją 8 bramkę w sezonie. Choć gospodarze po tej bramce zmienili ustawienie na 4-4-2, obraz gry nie zmienił się. Olender nadal umiejętnie rozbijał ataki Roztocza próbując kontrataków.

Po zmianie stron Roztocze zaczęło coraz groźniej atakować. W 51 minucie groźnie z dystansu strzelał pomocnik gospodarzy, ale Woch był na posterunku. Dziewięć minut później gospodarze mieli świetną okazję na wyrównanie. Paweł Wyrostkiewicz wrzucił piłkę w pole karne z lewego skrzydła, którą wślizgiem do siatki próbował skierować Piotr Malec. W 70 minucie po rzucie wolnym "zakotłowało" się pod bramką gości, ale ostatecznie piłka wyszła na rzut rożny. Minutę później było już 1:1. Bramkę zdobył wprowadzony 10 minut wcześniej za Kamila Pliżgę Łukasz Gulak. Tym razem idealną wrzutką wprost na głowę wychodzącego zza środkowych obrońców Olendra Gulaka popisał się Artur Chałas. Przy tym uderzeniu Woch nie miał szans. Końcówka spotkania to ciągłe ataki gospodarzy. Pięć minut później rajd lewą stroną boiska przeprowadził Mykhailow Fediuk, wrzucił piłkę w pole karne, ale tym razem Łukasz Gulak nie trafił do bramki. Trzy minuty później Fediuk ponownie próbował, tym razem z dystansu, ale piłka po jego strzale i rykoszecie wylądowała obok bramki gości. W 85 minucie rzut rożny wykonywali gospodarze. Z piłką minął się Adam Woch, ale napastnik Roztocza nie zdołał jej umieścić w siatce bramki Olendra. Pięć minut później gospodarze dopięli swego, choć niestety przy wydatnej pomocy bramkarza gości. Lavruk dośrodkował piłkę z rzutu rożnego do której wyszedł Adam Woch. Bramkarz gości chcąc zapewne piłkę wypiąstkować zrobił to na tyle nie precyzyjnie, że ta po rękawicy wpadła do bramki.

Złość, żal, dramat, "czarna" rozpacz, bezsilność... Każde z tych słów pasuje do sytuacji.

Roztocze Szczebrzeszyn - Olender Sól 2:1
0:1 P.Muzyka - 22'
1:1 Gulak - 71'
2:1 Lavruk - 90'

Roztocze - Hadło - Chałas, Zwolak, B.Mazur, Pliżga (46 - Wróbel), Wyrostkiewicz (63 - Fediuk), W.Mazur, Lavruk, Malec, Bubiłek (60 - Gulak), Klimkiewicz
Olender - Woch - Przytuła, Cios, Kiełbasa, Siembida - Olszówka (70 - Kmieć), Rój, P.Muzyka, D.Muzyka, Szpot (60 - M.Chorębała) - Nizio (72 - Kniaź)

Żółte kartki: Chałas (75')

Sędziowali: Jasina (główny), Chabros, Łukiewicz