Porażka w końcówce

Niestety. Olender Sól znowu bez kompletu punktów. Tym razem nawet bez jednego punktu. W niedzielne popołudnie Olender uległ Włókniarzowi Frampol 1:0 tracąc bramkę na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Dodać jednak należy, że bramka padła w bardzo kontrowersyjnej sytuacji.

Mecz rozgrywany przy silnym wietrze nie obfitował ani w wiele sytuacji podbramkowych ani w wiele pięknych akcji, choć pierwsze sytuacje do strzelenia bramki mieli goście. Już w pierwszych minutach Kamil Szpot dośrodkował piłkę z rzutu wolnego na długi słupek, ale minął się z nią Łukasz Kniaź. W 15 minucie po szybkiej kontrze Szpot dograł piłkę w pole karne do wbiegającego Sławomira Nizio, którego w ostatniej chwili ubiegł obrońca gospodarzy. Potem do głosu doszli piłkarze Włókniarza. Najpierw, w 20 minucie napastnik gospodarzy przegrał pojedynek sam na sam z Adamem Wochem, a dwie minuty później swojej szansy nie wykorzystał Mateusz Decyk. W 33 minucie Rafał Swatowski próbówał bardzo ładnym, mierzonym w okienko bramki strzałem pokonać Wocha, ale bramkarz gości popisał się jeszcze ładniejszą paradą. W ostatniej minucie pierwszej połowy bramkarza Olendra próbówał pokonać Kamil Kapica, ale bez rezultatu.

Początek drugiej połowy to znacznie lepsza gra zawodników Olendra, która zaowocowała w 57 minucie wyśmienitą okazją na strzelenie bramki. W sytuacji sam na sam z Karolem Sajem Sławomir Nizio uderzył jednak tak, że bramkarz Włókniarza zdołał obronić strzał, a potem również dobitkę Pawła Muzyki. Dwie minuty później groźnie z dystansu, ale jednak nad poprzeczką uderzał Jakub Siembida. Na tym pewnie trzeba by było zakończyć relację z meczu, gdyby nie 87 minuta spotkania. Z lewej strony boiska z okolic 30 metra rzut wolny wykonywali gospodarze. Do piłki podchodzi Paweł Nawrocki i wrzuca piłkę w pole karne na długi słupek bramki Olendra. W momencie podania około 1-2 metrów przed Adamem Wochem na ewidentnej pozycji spalonej stoi zawodnik gospodarzy. Piłka zagrana w kierunku tego zawodnika (z którą on jednak nie ma kontaktu) odbija się przed bramkarzem gości i ponad interweniującym w ostatniej chwili Wochem wpada do bramki. Sędzia liniowy podnosi chorągiewkę sygnalizując spalonego. Sędzia główny uznaje bramkę, następnie podbiega do liniowego na konsultacje. Decyzja... bramka zostaje uznana. Sędzia główny uznał, że pomimo iż zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej i pomimo tego, że stał w bliskiej odległości od bramkarza gości i pomimo tego, że piłka była zagrana w jego kierunku to nie absorbował on uwagi bramkarza ponieważ nie wykonał żadnego ruchu. Taka interpretacja była dla niego podstawą do uznania bramki.

Włókniarz Frampol - Olender Sól 1:0
1:0 Nawrocki - 87'

Włókniarz - Saj - Bielecki, Branewski, Decyk, Kapica (67 - J. Dycha), Kawęcki, Łukasik, Myszak, Nawrocki, R. Swatowski (75 - Kosidło), Wnuk (75 - Spólnik)
Olender - Woch - Kmieć, Kiełbasa, Olszówka, Siembida - D. Muzyka, Rój, Kniaź, P. Muzyka, Szpot - Nizio (70 - M. Chorębała)

Zółte kartki: Wnuk (28'), Spólnik (82') / P. Muzyka (28'), Kiełbasa (70')

Sędziowali: Kowalczuk (główny), Zub, Radliński