"Pogłówkowali" i wygrali

Dla obydwu zespołów ostatni mecz rundy jesiennej był meczem o spokojną zimę i względny komfort w przygotowaniach do rundy rewanżowej. Plan udało się wykonać piłkarzom z Soli. Było to zarazem drugie zwycięstwo Olendra w czterech meczach pod wodzą Michała Furlepy.

Z przebiegu spotkania lepszym zespołem byli goście. Stwarzali więcej sytuacji strzeleckich, a dobra organizacja gry nie pozwoliła gospodarzom wypracować wielu groźnych sytuacji bramkowych. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Cosmos miał w niej w zasadzie jedną dogodną sytuację do strzelenie bramki, jednak piłka mocno dośrodkowana w pole karne z prawego skrzydła nie znalazała drogi do bramki strzeżonej przez Adama Wocha. Swoich sytuacji natomiast nie wykorzystał w pierwszej części spotkania przede wszystkim Paweł Muzyka.

Bramki przyniosła druga połowa spotkania. Już w 47 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Dawida Muzykę bramkę strzałem głową w samo okienko bramki Cosmosu zdobył Szymon Kiełbasa. 60 minuta i 2:0. I znowu rzut rożny i znowu Dawid Muzyka i znowu Szymon Kiełbasa, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Po podwyższeniu prowadzenia do gry Olendra wdarło się nieco chaosu, co próbowali wykorzystać gospodarze. Jednak w świetnej dyspozycji w tym meczu znajdował się Adam Woch. Najpierw kapitalnie obronił strzał z woleja Szymona Mieliniczka, a następnie strzał z rzutu wolnego Mateusza Późniaka. W sytuacji sam na sam z Wochem po prostopadłym podaniu znalazł się napastnik Cosmosu, jednak golkiper Olendra nie dał się pokonać. Na podwyższenie wyniku na 3:0 swoich szans nie wykorzystał Olender. Będąc w sytaucji sam na sam z bramkarzem najpierw Mateusz Chorębała trafił prosto w golkipera Cosmosu, natomiast Sławomir Nizio uderzył minimalnie obok dalszego słupka bramki gospodarzy. Trzecia bramka padła w 89 minucie. Dośrodkowanie Łukasza Kniazia w pole karne wykorzystał Paweł Muzyka, który umieścił piłkę w siatce bramki Cosmosu strzałem głowę z okolic 14 metra.

Cosmos Józefów - Olender Sól 0:3
0:1 Szymon Kiełbasa - 47'
0:2 Szymon Kiełbasa - 60'
0:3 Paweł Muzyka - 89'

Cosmos - Gontarz - Gnap (66 - Nieścior), P. Mielniczek, Późniak, Kołcon (57 - Kozak), Łagożny, D. Paniak (78 - Szpinda), Sz. Mielniczek, Podolak, Szczerba (66 - Sikora), Danaj (90 - Serafin)
Olender - Woch - Kmieć (85 - Dworniczak), Kiełbasa, Bury, Rój - M. Chorębała (83 - Małek), Cios, P. Muzyka, D. Muzyka - Kniaź (90 - P. Chorębała), Nizio (90 - Żerebiec)

Żółte kartki: Kozak (75'), Podolak (77'), Późniak (86')

Sędziowali: Lenard (główny), Szewczuk, Tucki

Tekst: Mateusz Bury
Zdjęcia: Dariusz Buczek