Olender vs. Pogoń Łaszczówka - zmarnowana szansa

Olender nie wykorzystał kolejnej szansy na zdobycie kompletu punktów. Tym razem tylko zremisował z odmienioną kadrowo w przerwie zimowej Pogonią Łaszczówka 2:2.

Goście to już zupełnie inny zespół niż ten z rundy wiosennej. W trzech pierwszych meczach rundy rewanżowej zdobyli 7 punktów, co prognozowało ciężką przeprawę dla piłkarzy Olendra. Szeregi Pogoni zasilili zawodnicy z doświadczeniem IV i III ligowym - m.in. Kamil Lasota, Zenon Maksymiak czy Mateusz Cywka. Niemniej jednak Olender zagrał bardzo dobre spotkanie i po końcowym gwizdku sędziego to zawodnicy gospodarzy powinni się cieszyć z wygranej.  A mogli się cieszyć tylko z jednego punktu.

Już w 16 minucie świetnej okazji dla gospodarzy nie wykorzystał Sławomir Nizio, który nie sięgnął piłki "wstrzelonej" w pole karne przez Pawła Muzykę. Dwie minuty później sytuację sam na sam z bramkarzem Olendra Marcinem Kowalem przegrał Robert Cymborski. Próbował Jakub Siembida głową po rzucie wolnym wykonanym przez Grzegorza Ciosa oraz Piotr Kmieć i Paweł Muzyka, ale niestety bez efektu bramkowego. W 35 minucie goście wykonywali rzut wolny z linii 16 metra, ale napastnik gości minimalnie minął się z wrzuconą w pole karne piłką. Dwie minuty później powinno być 1:0 dla Olendra, ale jedenastki po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez obrońcę gości nie wykorzystał Paweł Muzyka. Instynktowną interwencją popisał się golkiper gości Zenon Maksymiak.

Drugą połowę z "wysokiego C" rozpoczęli gospodarze. W polu karnym faulowany był Sławomir Nizio a rzut karny pewnie wykorzystał Grzegorz Cios. Dziewięć minut później było już jednak 1:1. Z okolic 20 metra precyzyjnie uderzył Mateusz Cywka a piłka wpadła do bramki Olendra tuż przy lewym słupku. W 60 minucie kolejną wyśmienitą okazję mieli goście, ale strzał głową po wrzuceniu piłki z rzutu rożnego obronił Kowal. W 67 minucie było 2:1 dla Olendra. Jakub Siembida zagrał piłkę w pole karne do której razem "wyszli" bramkarz gości i Szymon Kiełbasa. Skuteczniejszy okazał się ten drugi i piłka znalazła się w bramce Pogoni. Kiedy wydawało się, że Olender ma wszystko pod kontrolą, w 84 minucie doszło do nieporozumienia Marcina Kowala i Szymona Kiełbasy.  Obrońca gospodarzy zamiast "wyjaśnić" sytuację i wybić piłkę, przepuścił ją do bramkarza. Do piłki najszybciej "dopadł" Kamil Lasota, a spóźniony Marcin Kowal faulował napastnika gości. Jedenastkę na bramkę zamienił Mateusz Cywka.

Olender Sól - Pogoń 96 Łaszczówka 2:2
1:0 Grzegorz Cios - 49' (k)
1:1 Mateusz Cywka - 58'
2:1 Szymon Kiełbasa - 67'
2:2 Mateusz Cywka - 84'

Olender - Kowal - Przytuła (62 - M. Chorębała), Kiełbasa, Cios, Siembida - D. Muzyka, Olszówka, Rój, P. Muzyka, Kmieć (88 - Szpot) - Nizio (62 - Kniaź)
Pogoń - Maksymiak - Tatar, Nagowski, Krawczyk, Kapuśniak, Kłoda, Lasota (89 - Bukowski), P. Świderek (80 - Lisowski), Cywka, Cymborski (71 - Kuks), J. Jeruzal (90 - Kowalczuk)

Żółte kartki: Przytuła (28'), Kowal (83') / Kapuśniak (24'), Kłoda (73'), Lasota (74'), Kuks (89')

Sędziował: Kapłon